Zawiadamiamy klientów Firmy "Abbud", że od początku roku 2016 zmieniliśmy siedzibę firmy. Nowe Biuro Handlowe znajduje się przy ulicy Armii Ludowej 58 we Wrocławiu. Kontakt pod numerem telefony 601-05-25-33. Profil działalności firmy pozostaje bez zmian. Na pomiary okien, drzwi, roletek, bram garażowych proszę umawiać się pod podanym numerem telefonu. Realizujemy również budowy domów jednorodzinnych jak i remonty kapitalne w kraju i za granicą.

W ostatnim czasie dołaczył do galerii naszych realizacji kolejny dom. Zdjęcia z placu budowy można zobaczyć poniżej.

Czytaj więcej: Dom 2014

remont kilka praktycznych rad

Kupno nowego lub zaadaptowanie mieszkania do swoich potrzeb łączy się z wykonaniem remontu, lub przynajmniej odświeżeniem mieszkania. Nie jest to rzeczą prostą i często kojarzy się z ciężką pracą i bałaganem. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim podejmiemy remont.

Czytaj więcej: Remont mieszkania kilka rad

Jak wybrać parapet

Niezbędnym elementem okna jest odpowiedni parapet. Zewnętrzny jak i wewnętrzny. Na rynku jest wiele materiałów począwszy od drewna, kamienia, metalu a skończywszy na tworzywach sztucznych. Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze parapetu:

Czytaj więcej: Jak wybrać parapet

DrzwiJak wybrać drzwi

Drzwi wejściowe pełnią rolę ochrony domu, są także elementami dekoracyjnymi. Aby wybrać właściwe drzwi musimy rozważyć kilka parametrów.

Drzwi zewnętrzne:

Bezpieczeństwo

drzwi muszą być bezpieczne, antywłamaniowe. Na rynku jest dużo rozwiązań polecamy te oferowane przez nas, światowych producentów z Polski. Odradzamy drzwi produkcji chińskiej lub najtańsze rozwiązania. Bezpieczne drzwi mają specjalne wzmocnienia, czasem są obite blachą metalową. Kupując drzwi w odpowiedniej klasie antywłamaniowej zdecydujmy się na kupno także dobrego zamka – np.: firmy Gerda

Dźwiękoszczelność

ten parametr jest ważny jeżeli mieszkamy w bloku i nie chcemy aby sąsiedzi słyszeli wszystko co się dzieje w naszym domu. Jeżeli natomiast drzwi są w domku jednorodzinnym i mamy duży przedpokój – wówczas możemy nie zwracać szczególnie na ten parametr uwagi

Współczynnik przenikalności cieplnej

jest to parametr ważny szczególności zimą i dla drzwi w domkach szeregowych, domach gdzie drzwi są wystawione od razu na zewnątrz. W klatkach schodowych można pominąć ten aspekt ponieważ temperatura jest większa niż na zewnątrz.

Czytaj więcej: Jak wybrać drzwi.

OknaJak wybrać okna

Wybór okna nie jest rzeczą tak prostą jak się zdaje. To nie tylko wybór kształtu, koloru, profilu, rodzaj szyb, okucia, system wentylacji, rolet, parapety, antywłamaniowy, przepuszczalność światła.

W tym momencie możemy skorzystać z doświadczenia firmy takiej jak nasza lub ułatwić sobie zapytanie korzystając z formularza kontaktowego. Polecamy wizytę w naszym sklepie we  Wrocławiu. Poniżej prezentujemy kilka rad dla samodzielnego wyboru okien.

Cena

Przy wymianach okien dla klientów cena gra role, jednak ważniejsza jest także jakość i doświadczenie firmy (my okna wymieniamy od ponad 20lat). Aby obnizyć koszty radzimy:

  • skorzystanie z usługi wymiany (7% VAT) okien, ponieważ płacimy inną stawką podatku vat, niż zakup okna (23% VAT)
  • wybieramy firmę solidną produkująca okna, nie musi być najbardziej popularną marką na rynku, bo jak sami pewnie wiecie za „markę” trzeba płacić dodatkowo
  • unikamy chińskich okien, bo są bardziej awaryjne i występują problemy podczas montaż - korzystajmy z Polskich firm wspierając Polski rynek
  • firma montująca musi mieć doświadczenie oraz współpracować z dostawcami od dłuższego okresu – dzięki temu ma ona lepszą ofertę cenową. Firma Abbud istnieje od 1991 roku i mamy atrakcyjne wynegocjowane ceny od producentów.
  • Wymieniaj większą ilość okien naraz. Nie martw się wymiana okien może trwać parę godzin. Możesz negocjować cenę - ponieważ transport okien, dojazd montażystów jest taki sam jak przy wymianie jednego czy dwóch okien. A jeśli masz tylko 1 okno, to zawsze możesz zapytać się sąsiada lub sąsiadki – zrobić zamówienie grupowe.

Jak widzisz jest wiele sposobów obniżenia ceny

Energooszczędność

Ilość odprowadzanej energii z twego domu ma znaczenie. Czym więcej to tym gorzej, nie mniej jednak nie należy wpadać w przesadę i montować od razu okien 3, lub 4 warstwowych. Aby nie korzystać z wyśrubowanych norm energooszczędności należy zadać sobie pytanie:

  • czy potrzebujemy wysokich współczynników energooszczędności – może jest to domek letniskowy na lato
  • czy w innych miejscach naszego lokalu nie ma strat ciepła, może ocieplenie dachu da lepsze rezultaty niż „super oszczędne okna”
  • jak wielka jest powierzchnia okien, i jakie w rzeczywistości będą straty energii
  • montaż – pisaliśmy o tym parokrotnie, nawet bardzo energooszczędne okna zamontowane byle jak będą generowały straty ciepła
  • jeżeli montujesz okna dla domu pasywnego do którego starasz się o dopłatę – musisz zainstalować okna zgodne z wytycznymi

widzimy że ten parametr musimy rozważyć uważnie analizując swoje potrzeby.

System wentylacji

Wentylacja jest ważna, aby utrzymać w domu odpowiednią wilgotność oraz świeżość powietrza. Musisz wziąć pod uwagę, że wymiana powietrza w domu wpływa na jakość życia. Wentylacje także dobierasz do zapotrzebowania – w pokoju wystarcza rozszczelnienie okna, czy też otwarcie na moment, natomiast w kuchni musi być wentylacja ponieważ podczas gotowania wydziela się para wodna. Warto zwrócić uwagę że jeżeli używasz gazu w kuchence powstają dodatkowa ilość pary ze spalania metanu oraz dwutlenek węgla (CH4 + 2O2 → CO2 +2H2O). Należy mieć sprawną wentylacje.

Czytaj więcej: Jak wybrać okna