VAT - 2013Zacznij budowe domu już dzisiaj, lub wykonaj remont

 

      Chcemy przypomnieć, że zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów rok 2013 jest ostatnim rokiem, w którym możliwe jest odliczenie VATu przez osoby fizyczne ponoszonego na materiały budowlane. Wystarczy, że przed 1 stycznia 2014 r. poniesiemy wydatki na zakup materiałów budowlanych, o których mowa w ustawie z 29 sierpnia 2005 r. o zwrocie osobom fizycznym niektórych wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym, będziemy mogli ubiegać się po 31 grudnia 2013 r. o zwrot części poniesionych wydatków na dotychczasowych zasadach (aż przez 5 lat!). Dlatego warto zastanowić się już dzisiaj – czy nie opłaca się zacząć budowę, rozbudowę, czy remont jeszcze w tym roku, aby zapewnić sobie znaczące oszczędności. Nie trzeba mieć pozwolenia na budowę, czy remont, aby móc zaopatrzyć się w materiały budowlane.

 Więcej informacji można znaleźć w artykule.

 http://podatki.wieszjak.pl/vat/98082,Zwrot-VAT-za-materialy-budowlane-poradnik.html

 Jednak Pamiętaj, że najlepszy remont czy budowę domu wykonasz z firmą Abbud.

 

siatki przeciw gryzoniom

Siatki na gryzonie lub ptaki

Aby chronić się przed gryzoniami w piwnicy, na poddaszu gdzie potrzeba utrzymać przewiew powietrza ze względu na wilgotność pomieszczeń polecamy zastosować odpowiednie siatki. Tak samo jak moskitiery chronią przed owadami tak można chronić się przed gryzoniami, czy ptakami. Zwykłe moskitiery nie nadają się ze względu na możliwość łatwego uszkodzenia ich przez gryzonie, lub pod naporem dużego ptaka. Tutaj polecamy specjalne siatki wykonane z bardzo twardego stopu zawierającego żelazo. Drut użyty w siatce jest wytrzymały, mocny i efektywnie chroniący dostęp przed zwierzętami. Ramka, na której rozpięta jest siatka jest także wykonana z metalu i również bardzo wytrzymała. 

Inne zastosowanie siatek wykonanych z metalu są okna piwnic w starych kamienicach, gdzie ze względu na panującą wilgoć poleca się ciągłą wentylacje piwnic. Taka siatka zakrywa okienko w piwnicy, umożliwia dostawanie się różnych zwierząt do środka, a także chroni przed wrzucaniem śmieci przez okno. Dodatkowo dzięki grubym oczkom chroni także szyby w oknach piwnicznych przed kamieniami – czy to kopniętymi przez przechodniów, czy też wyrzuconych przez kosiarkę podczas strzyżenia trawnika. U nas można także zamówić okna do piwnic robione specjalnie na zamówienie w nietypowych rozmiarach, lub wyremontować swoją piwnice razem z nami.

Gryzonie, które występują w Polsce przed, którym można chronić się za pomocą siatek to: mysz polna, szczur, wiewiórka, chomik, koszatka, ryjówka, kuna domowa, tchórzofretka.... ptaki to: gołąb, jaskółki, kruk, sroka.... Należy pamiętać, że zwierzęta mogą przenosić różnego rodzaju choroby groźne dla ludzi dlatego polecamy stosowanie siatek

 

    Die Firma Abbud ist seit 24 Jahren auf dem Bausektor in Polen (Breslau) tätig. Vor einigen Jahren haben wir auch Aufträge in der Schweiz und Deutschland übernommen. Unsere Tätigkeiten umfassen den Bau von Einfamilienhäusern sowie die Renovierung von Wohnungen. Wir spezialisieren uns auf Verputzarbeiten, Terrassenverlegungen, auf Verkauf und Austausch von Fenstern,Türen, Jalousien, Garagentoren und anderes. Auf Wunsch können wir Referenzen vorlegen.

      Wir arbeiten mit günstigen Personalkosten, die für den Kunden ein erhebliches Einsparpotential bedeuten. Gerne unterbreiten wir Ihnen ein Angebot.


Firma ABBUD
Strasse: Armii Ludowej 58
51-214 Wrocław/ Polen

Tel. Fax: 71-788-70-30
E-Mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.