OknaJak wybrać okna

Wybór okna nie jest rzeczą tak prostą jak się zdaje. To nie tylko wybór kształtu, koloru, profilu, rodzaj szyb, okucia, system wentylacji, rolet, parapety, antywłamaniowy, przepuszczalność światła.

W tym momencie możemy skorzystać z doświadczenia firmy takiej jak nasza lub ułatwić sobie zapytanie korzystając z formularza kontaktowego. Polecamy wizytę w naszym sklepie we  Wrocławiu. Poniżej prezentujemy kilka rad dla samodzielnego wyboru okien.

Cenna

Przy wymianach okien dla klientów cenna gra role, jednak ważniejsza jest także jakość i doświadczenie firmy (my okna wymieniamy od ponad 20lat). Aby obnizyć koszty radzimy:

  • skorzystanie z usługi wymiany (7% VAT) okien, ponieważ płacimy inną stawką podatku vat, niż zakup okna (23% VAT)
  • wybieramy firmę solidną produkująca okna, nie musi być najbardziej popularną marką na rynku, bo jak sami pewnie wiecie za „markę” trzeba płacić dodatkowo
  • unikamy chińskich okien, bo są bardziej awaryjne i występują problemy podczas montaż - korzystajmy z Polskich firm wspierając Polski rynek
  • firma montująca musi mieć doświadczenie oraz współpracować z dostawcami od dłuższego okresu – dzięki temu ma ona lepszą ofertę cenową. Firma Abbud istnieje od 1991 roku i mamy atrakcyjne wynegocjowane cenny od producentów.
  • Wymieniaj większą ilość okien naraz. Nie martw się wymiana okien może trwać parę godzin. Możesz negocjować cenę - ponieważ transport okien, dojazd montażystów jest taki sam jak przy wymianie jednego czy dwóch okien. A jeśli masz tylko 1 okno, to zawsze możesz zapytać się sąsiada lub sąsiadki – zrobić zamówienie grupowe.

Jak widziesz jest wiele sposobów obniżenia ceny

Energooszczędność

Ilość odprowadzanej energii z twego domu ma znaczenie. Czym więcej to tym gorzej, nie mniej jednak nie należy wpadać w przesadę i montować od razu okien 3, lub 4 warstwowych. Aby nie korzystać z wyśrubowanych norm energooszczędności należy zadać sobie pytanie:

  • czy potrzebujemy wysokich współczynników energooszczędności – może jest to domek letniskowy na lato
  • czy w innych miejscach naszego lokalu nie ma strat ciepła, może ocieplenie dachu da lepsze rezultaty niż „super oszczędne okna”
  • jak wielka jest powierzchnia okien, i jakie w rzeczywistości będą straty energii
  • montaż – pisaliśmy o tym parokrotnie, nawet bardzo energooszczędne okna zamontowane byle jak będą generowały straty ciepła
  • jeżeli montujesz okna dla domu pasywnego do którego starasz się o dopłatę – musisz zainstalować okna zgodne z wytycznymi

widzimy że ten parametr musimy rozważyć uważnie analizując swoje potrzeby.

System wentylacji

Wentylacja jest ważna, aby utrzymać w domu odpowiednią wilgotność oraz świeżość powietrza. Musisz wziąć pod uwagę, że wymiana powietrza w domu wpływa na jakość życia. Wentylacje także dobierasz do zapotrzebowania – w pokoju wystarcza rozszczelnienie okna, czy też otwarcie na moment, natomiast w kuchni musi być wentylacja ponieważ podczas gotowania wydziela się para wodna. Warto zwrócić uwagę że jeżeli używasz gazu w kuchence powstają dodatkowa ilość pary ze spalania metanu oraz dwutlenek węgla (CH4 + 2O2 → CO2 +2H2O). Należy mieć sprawną wentylacje.

Czytaj więcej: Jak wybrać okna

OKNA

Czy warto oszczędzać na oknach?

Profesjonalny audyt energetyczny domu jest stosunkowo drogi i nie każdego stać na wykonanie go aby dowiedzieć się o nieszczelnościach i stratach ciepła. Ponieważ nowe domy budowane od roku 2014 roku muszą spełniać już ostrzejsze kryteria izolacyjne. (definiują to ustawy RP), warto dowiedzieć się coś więcej o technikach pomiaru strat ciepła. Jeżeli wybudowany jest już budynek i chcemy się dowiedzieć jakie i gdzie mamy straty ciepła (lub nieszczelności) warto w okresie zimowym porobić zdjęcia kamerą termowizyjną. W okresie zimowym najlepiej ponieważ jest największa różnica temperatur. Na zdjęciach widać różnice temperatur poszczególnych elementów. Te informacje możemy potem wykorzystać zabezpieczając odpowiednie rejony.

Czytaj więcej: Czy warto oszczędzać na oknach

  Czy warto jest inwestować na zimę w wymianę okien.

 Jeśli mamy stare, drewniane okna (starsze niż 15lat)

- takiej stolarki jest coraz mniej na rynku, ale wciąż zdarzają się osoby posiadające tego typu okna. Są to okna, które przeważnie nie są w żadnej klasie energooszczędności. Posiadają szpary w oknach, wymagają na zimę doszczelnienia- uszczelkami lub innymi materiałami.
Koszty, które ponosi się użytkując takie okna to:

Czytaj więcej: Wymiana okna na zimę

BUDOWA DOMÓW

Zajmujemy się także budową domów – solidnie, szybko, profesjonalnie. Budujemy tak, jak byśmy mieli sami w nich zamieszkać. Poniżej znajdują się realizację naszych domów wraz ze zdjęciami  kilku budów.

Ostatni dom


DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY

 

Następny dom


DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY

Następny dom


DOMY DOMY DOMY

 

 

Następny dom 

DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY

 

Następny

DOMY DOMY DOMY DOMY DOMY

Czytaj więcej: Domy

OKNA

Wymiana monatrz okien

Nasza firma specjalizuje się w montażu oraz wymianie stolarki okiennej w budynkach mieszkaniowych jak i w zakładach oraz instytucjach. Podejmujemy się wymiany okien zarówno dla osób prywatnych jak i dla firm, wystawiamy faktury VAT. Wycena oraz kosztorys przeprowadzamy szybko i solidnie, a przedstawione cenny są kosztami ostatecznymi. Służymy zawsze fachową solidną pomocą – montujemy okna już 22 lata i mamy zamontowane klika tysięcy metrów kwadratowych różnego rodzaju okien.

Stare okna

Podczas wymiany na życzenie klienta zabierane są stare okna oraz utylizowane bez dodatkowych kosztów. Gwaratuje to bardzo czystą wymianę oraz posprzątanie po sobie.

Wykończenie

Okna wstawione czy wymienione są trwale mocowane ze najnowsza sztuką budowlaną, dodatkowo zgodnie z ustaleniami klienta wykańczamy ościeżnice – tynkujemy, malujemy, lub montujemy dodatkowe elementy np.: parapety. Staramy zaspokoić wszystkie oczekiwania, oraz wykonać prace z najlepsza precyzją i jakością. Dodatkowo udzielamy gwarancji na nasze roboty. Oraz jesteśmy wstanie dostarczyć inne produkty takie jak rolety, żaluzje.

Działamy - Wrocław i okolice, dolnyśląsk

Działamy na rynku Wrocławskim, Dolnośląskim, ale podejmujemy także większe prace w Polsce oraz zagranicą. Dysponujemy własnym transportem, którym dowozimy okna i nie tylko.

Rodzaje okien

Montowane okna przez nas w głównej mierze to okna różnego rodzaju (okna, dżwi balkonowe, witryny, okna dachowe, wystawowe, działowe, okna połaciowe - więcej o oknach dachowych) wykonane z PCV, Aluminium, drewna oraz z iinych materiałów. Montujemy okna z jedną, dwoma lub wieloma szybami o różnym współczynniku przenikalności cieplnej czy też promieniowania UV, (doradzamy wyborze). Stosujemy najlepsze rodzaju okucia w oknach. Montujemy okna do domów wykonanych w technologii pasywnej – gwarantując najwyższa jakość. Dostawcami okien dla naszej firmy są najlepsze firmy na rynku, mamy bardzo korzystne ceny.

 

WYMINA OKNA NA ZIME

OKNA POŁACIOWE

OKNA

JAK WYBRAĆ OKNA

Jak wybrać parapet

Czy warto oszczędzać na oknach

Czytaj więcej: Okna

Polecamy artykuł: Jak wybrać drzwi.

Katalogi którymi dysponujemy w firmie to katalogi na rok 2014 oraz 2013, poniżej prezentujemy zdygitalizowane katalogi lat ubiegłych

POSIADAMY AUTORYZACJĘ NA SPRZEDAŻ I MONTAŻ DRZWI WEJŚCIOWYCH DO DOMÓW I MIESZKAŃ FIRMY "GERDA" NAJNOWSZE WERSJE KATALOGÓW DO POBRANIA BEZPŁATNIE W NASZYM BIURZE HANDLOWYM
drzwi

SPRZEDAJEMY I MONTUJEMY DRZWI WEWNĘTRZNE I ZEWNĘTRZNE FIRMY "PORTA"

KATALOGI DOSTĘPNE W NASZYM BIURZE

 

 

Czytaj więcej: Drzwi