Moskitiery

nazwa pochodzi od hiszpańskiego słowa mosquito oznaczające komar. Moskitiera jest to zasłona z gęstej siatki zakładana na okno lub zawieszana nad łóżkiem w celu osłony przed owadami, w szczególności przed komarami, muchami, meszkami. Jest to bardzo stary wynalazek który używała już np.: królowa Egiptu Kleopatra. Siatka wykonana jest z różnych materiałów bawełny, polietylenu, poliestru lub nylonu.

     Firma Abbud dostarcza swoim klientom wysokiej jakości moskitiery montowane na oknach produkowane przez renomowanych dostawców. Moskitiery można montować w drzwiach balkonowych czy oknach połaciowych. Moskitiery opierają się na porządnej aluminiowej ramie oraz siatce z tworzywa sztucznego. Gwarantuje to trwałość na lata, a przede wszystkim ochronę przed owadami.

Konkurencyjne rozwiązania typu umieszczania siatki na rzepy nie są trwałe – i w zasadzie kończą swoją żywotność po sezonie i nie gwarantują ochrony. Moskitiery i siatki sprzedawane przez nas, oraz montowane są trwałe oraz szczelne, odporne na warunki atmosferyczne. Dlatego polecamy chronić siebie, swoich bliskich, w szczególności dzieci stosując moskitiery zakupione u nas.

W Polsce moskitiery chronią przed:

Komar z Wrocławia

Komarami

(Culicidae ) - które żerują na ludziach i wypijają krew, przy okazji mogą przenosić choroby. Ich ukłucie nie jest miłe, czesto są zmorą mieszkańców położnych obok zbiorników wodnych i rowów melioracyjnych

końska mucha

Jusznica deszczowa zwany popularnie końską muchą

(Haematopota pluvialis) – gatunek owada z rodziny bąkowatych, szeroko rozpowszechniony, występuje pospolicie w Polsce. Samice żerują na krwi, atakują ludzi i zwierzęta domowe. Wysysają krew, którą potrzebują dla rozwoju ich jaj i larw. Ukąszenia tego owada są bardzo bolesne

meszka

Meszkowate

- (Simuliidae ) - jest to dosyć duża rodzina owadów. Niebezpieczne są samice, które rozcinają skórę miejscowo w celu wypicia sączącej się krwi. Mogą przenosić choroby, skóra po nacięciu jest narażona na infekcje.

Osa

Osa

– owad który popularnie występuje w Polsce. Jeżeli jest rozdrażniony może atakować, posiada żądło z jadem które dla osób z alergią może być niebezpieczne

szerszen groźny

Szerszeń europejski, szerszeń groźny

- jest większy od osy żywi się owadami , owocami oraz sokami niektórych drzew. Jego użądlenie może być bardzo niebezpieczne dla osób uczulonych

pszczoła miodna

Pszczoła

– owad popularnie znany z produkcji miodu może być niebezpieczny i żądlić...

Czytaj więcej: Moskitiera

Balkony

Firma Abbud – usługi ogólnobudowlane zajmuję się również wykańczaniem, obudowywaniem, wykładaniem balkonów, wnęk balkonowych, tarasów materiałami klasycznymi (drewno, kamień, szkło) według autorskich projektów. Możemy również zamontować markizy, rolety, czy żaluzje w oknach balkonowych, czy nawet wymienić całą stolarkę okienną na balkonie. Obudowywanie balkonów wpływa na bezpieczeństwo, podwyższa standard czy zmniejsza energochłonność mieszkania, ale także poprawia estetykę. Natomiast markizy rolety czy żaluzję chronią przed światem w słoneczny dzień. Poniżej prezentujemy fragmenty naszych realizacji:

BALKONY    BALKONY

 

Usługi te świadczymy głównie w rejonach Wrocławia oraz w województwie dolnośląskim, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chętnie zajmiemy się twoim balkonem, tarasem..

KOMINKI
Kominki Kominki

Więcej informacji już w krótce.

Bramy -posesyjne,przemysłowe, garażowych

   Nasza firma Abbud – Usługi Ogólnobudowlane zajmuję się również montażem bram i ogrodzeń posesyjnych oraz przemysłowych a także bram garażowych. Montujemy bramy najwyższej jakości naszych partnerów, doradzamy w zakupie. Dobrze dobrana brama to inwestycja na dziesiątki lat które dba o nasze bezpieczeństwo zarówno te otwierane klasycznie jak elektronicznie. Staramy się aby nasze instalacje służyły jak najdłużej oraz były funkcjonalne, dlatego unikamy instalacji wątpliwych rozwiązań technicznych, dbamy o to by napęd bramy był prawidłowo dobrany - służąc fachowym doradztwem, . Poniżej prezentujemy Państwu zdjęcia z przykładowych realizacji:

BRAMY BRAMY BRAMY BRAMY

Usługi montażu bramy garażowych, podjazdowych, przemysłowych świadczymy głównie w rejonach Wrocławia oraz w województwie dolnośląskim, jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chętnie zajmiemy się twoim wejściem.

Siedziba firmy abbud - sprzedaz okien, drzwi

Naszym motem jest: "PRACĘ WYKONUJEMY TAK, JAK BYŚMY WYKONYWALI JĄ DLA SIEBIE”  Jesteśmy firmą specjalizującą się w montażu okien, drzwi, budowaniu nowych domów oraz ich wykańczaniu. Dodatkowo oferujemy sprzedaż rolet, żaluzji, narzędzi, więcej możesz znaleźć w poszczególnych zakładkach, lub zadać pytanie poprzez formularz kontaktowy lub telefonicznie telefonicznie. Zapraszamy do współpracy.

 

Krótka historia Firmy "ABBUD" – uslugi budowlane

     Firma „ABBUD” powstała w 1991 roku we Wrocławiu jako niewielka firma usługowa nastawiona głównie na obsługę klientów indywidualnych we Wrocławiu i okolicach. Właścicielem firmy jest Andrzej Bojdo. Na początku swojej działalności firma zajmowała się przede wszystkim wykonywaniem dachów w zakresie: ciesielstwa , dekarstwa i blacharstwa . W dalszej swojej działalności rozszerzyła swoją działalność o usługi ogólnobudowlane. Firma, w różnych okresach swojej działalności dawała zatrudnienie od kilku do kilkunastu pracownikom.

Monataż okien

    Przełomowym okresem w działalności firmy był rok 1998. W tym roku firma podpisała umowę o przedstawicielstwie handlowym ze Spółką TRAS-OKNA rozpoczynając handel stolarką okienną. Zmiana głównego kierunku działalności spowodowała , że firma nabrała impetu , pozyskała setki nowych klientów jak i zaczęła się intensywnie rozwijać . W okresie bumu na stolarkę okienną w latach 2002-2004 prowadziła dwa biura handlowe. W 2005 roku zmieniła i powiększyła swoją siedzibę na obecny adres przy ulicy B. Krzywoustego 296 we Wrocławiu, budując jednocześnie zaplecze magazynowe. W tym samym roku zmieniła głównego partnera handlowego w temacie stolarki okiennej na firmę ADAMS i SZEWPOL.

Wymiana drzwi

      Obecnie główny profil działalności firmy, jakim jest wymiana stolarki okiennej, został powiększony o handel drzwiami ( autoryzacja GERDY ), systemami osłonowymi : roletki, żaluzje FIRMY LEMA, bramy garażowe HORMAN, okna połaciowe VELUX, FAKRO.

Narzędzia

     Od początku 2006 roku wprowadziliśmy handel detaliczny narzędzi , elektronarzędzi i drobnych materiałów ogólnobudowlanych. Co roku realizujemy wiele inwestycji usługowych polegających na budowie indywidualnych domów jednorodzinnych lub ich wykańczaniu. Ocieplamy budynki, dokonujemy remontów i różnych adaptacji. Szczycimy się krótkimi terminami realizacji jak i wysoką jakością wykonywanych usług.

Kredytowanie

    We współpracy z Bankiem Santander Consumer oferujemy również bardzo korzystny system sprzedaży ratalnej.

I Ty możesz należeć do wielotysięcznej rzeszy zadowolonych klientów firmy ABBUD.

 

Referencje

 

Firma Abbud Usługi ogólno budowlanae Stolarka Okiena z Siedziną Armii Ludowej 58 51-214 Wrocław była Wykonawcą zadania polegającego na montażu okien i rolet w moim domu na ktowte 20 590,00zł. Inwestycja została zrealizowana we wrześniu 2006 roku. Z powierzonego zadania firma wywiązała się rzetelnie - Grzegorz Graczyk Wrocław Firma Abbud - Usługi ogólnobudowlane - Stolarka Okiena Andrzej Bojdo z siedzibą we Wrocławiu przy ulicy Armii Ludowej 58 dokonala w listopadzie 2012 roku demontarzu okien wraz z kratami oraz wymiany stolarki okiennej i parapetów wewnątrznych w budynku Kuratorium Oświaty w jeleniej Gorze. Prace były prowadzone zgodnie z naszymi oczekiwaniami i sztuką budowlaną. Duże doświadczenie i ogromne zaangażowanie przyczyniły się do terminowego i bezustrkowego przekazania remontowanych pomieszczeń zlecającemu wraz z końcowym rozliczeniem finansowym. Polecamy firmę obecnym i przyszłym inwestorom jako kompetentnego, godnego wykonawce - Kuratorium Oświaty we Wrocławiu Firma Abbud usługi Ogólnobudowlane Stolarka Okienna z siedzibą Armii Ludowej 58 51-214 Wrocław była wykonawcą zadania polegającego na wymianie stolarki otworowej w moim domu na kwote 32 200, 00zł. Inwestycja została zrealizowana w kwietniu 2006 roku. Z powierzonego zadania firma wywiązała się należycie i w terminie. - Waldemar Sałaga  Firma ABBUD Usługi Ogólnobudowlane Stolarka Okiena z siedzibą Armii Ludowej 58 51-214 Wrocław była wykonawcą zadania polegającego na wymianie okien w naszym przeczkolu na kwote 19 986,00zł . Termin realizacji grudzień 2006 rok. Z powierzonego zadania wywiązała się solidnie i zgodnie z podpisaną umową - Przeczkole nr 106 Dyrektor Szkoły podstawowej nr 44, im Jana sobieskeigo we Wrocławiu oświadcza, że firma ABBUD Bojdo - Usługi Ogólnobudowlane - Stolarka Okienna z siedzibą we Wrocławiu ul Armii Ludowej 58b była wykonawcą prac ogólnobudowlanych prowadzonej w naszej palcówce obejmuącytch - malowanie biblioteki szkolnej, montaż rolet i żaluzji, wymiana i mocowanie oświetlenia w sali gimnastycznej (prace na wysokości), -układanie glazury w szatni sportowej. Prace przeprowadzono prawidłowo w terminie i z dużą starannością - Szkoła Podstawowa nr 44 ....

Adresy ostatnich inwestycji budowlanych:

  • Wrocław ul. Puszczykowska 13
  • Długołęka Ptasia 15
  • Wilczyce Sportowa 68
  • Wały 55 (koło Brzegu Dolnego)
  • Ligota Piękna Jaśminowa 14
  • Wrocław Armii Ludowej 58; 59 dach; 61 dach
  • Wrocław Braci Gierymskich 30
  • Sobótka Marii Curie-Skłodowskiej 30
  • Wrocław Kłokoczycka 160A......