remont kilka praktycznych rad

Kupno nowego lub zaadaptowanie mieszkania do swoich potrzeb łączy się z wykonaniem remontu, lub przynajmniej odświeżeniem mieszkania. Nie jest to rzeczą prostą i często kojarzy się z ciężką pracą i bałaganem. Dlatego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów zanim podejmiemy remont.

 


okres

najlepszym okresem remontu jest przed wprowadzeniem się do mieszkania. Jeżeli już mieszkamy a chcemy na przykład przeprowadzić cyklinowanie i lakierowanie podłogi możemy część domowników wysłać na urlop lub do rodziny. Wówczas np.: dzieci nie są narażone na chemikalia, lub dyskomfort.

Przygotowanie mieszkania

– mieszkanie posprzątajmy i przygotujmy tak aby nie zakurzyło się – mamy różnego rodzaju folie budowlane od ok 3zł co zabezpieczą przed wielogodzinnym wycieraniem kurzów. Jeżeli chcemy zabezpieczyć podłogę – polecamy papier lub po prostu wzięcie ze sklepu dużą ilość kartonów. Meble ustawiamy tak aby nie przeszkadzały – malowaniu, gipsowaniu etc..

komplet narzędzi oraz materiałów

w zależności co chcemy wykonać musimy wykalkulować co będzie na potrzebne, wówczas dokonujemy odpowiednich zakupów lub pożyczamy narzędzia od znajomych lub z wypożyczalni. Należy zwrócić uwagę, że część sklepów oferuje zwrot nie wykorzystanych całych elementów np.: kafelek w Castoramie za okazaniem dowodu zakupu – paragon faktura


Wiedza

musimy się „uzbroić” w wiedzę oraz umiejętności. Oglądając różnego rodzaju poradniki na youtubie możemy sprawnie przeprowadzić pewne remonty – nie mniej jednak nic nie zastąpi doświadczenia oraz praktycznych umiejętności.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić czas oraz pieniądze, aby nie trzeba było robić poprawek, polecamy skorzystanie z profesjonalnej firmy zajmującej się remontami -mające odpowiednie doświadczenie oraz zaplecze sprzętowe i transportowe. Firma Abbud zajmuje się remontami oraz pracami ogólnobudowlanymi już od ponad 20 lat na terenie Wrocławia oraz okolic, więc nasze usługi są solidne i szybko realizowane. Posiadamy ceny atrakcyjne za kompleksowe realizowanie remontów. Dane kontaktowe znajdziesz obok formularza kontaktowego – nie czekaj zadaj nam pytanie.