DrzwiJak wybrać drzwi

Drzwi wejściowe pełnią rolę ochrony domu, są także elementami dekoracyjnymi. Aby wybrać właściwe drzwi musimy rozważyć kilka parametrów.

Drzwi zewnętrzne:

Bezpieczeństwo

drzwi muszą być bezpieczne, antywłamaniowe. Na rynku jest dużo rozwiązań polecamy te oferowane przez nas, światowych producentów z Polski. Odradzamy drzwi produkcji chińskiej lub najtańsze rozwiązania. Bezpieczne drzwi mają specjalne wzmocnienia, czasem są obite blachą metalową. Kupując drzwi w odpowiedniej klasie antywłamaniowej zdecydujmy się na kupno także dobrego zamka – np.: firmy Gerda

Dźwiękoszczelność

ten parametr jest ważny jeżeli mieszkamy w bloku i nie chcemy aby sąsiedzi słyszeli wszystko co się dzieje w naszym domu. Jeżeli natomiast drzwi są w domku jednorodzinnym i mamy duży przedpokój – wówczas możemy nie zwracać szczególnie na ten parametr uwagi

Współczynnik przenikalności cieplnej

jest to parametr ważny szczególności zimą i dla drzwi w domkach szeregowych, domach gdzie drzwi są wystawione od razu na zewnątrz. W klatkach schodowych można pominąć ten aspekt ponieważ temperatura jest większa niż na zewnątrz.

 

Design -kolor kształt

Ze względu, że każdy producent posiada szereg projektów drzwi w rożnych kształtach i kolorystyce nie sposób przedstawić tutaj wszystkich. Zapraszamy do naszego biura, aby obejrzeć ok 500 rożnych typów drzwi. Na pewno Państwu przypadnie jakiś projekt do gustu, a my postaramy się zrealizować Państwa marzenia.

Drzwi wewnętrzne

pomiędzy pomieszczeniami, tutaj należy zwrócić uwagę głównie na:

wizualny wygląd, aby pasowało do otoczenia

funkcjonalność (bardzo przeszklone szkłami przeźroczystymi nie gwarantują dyskrecji np.: w sypialni) jeżeli są to drzwi od łazienki to muszą mieć system wentylacji, tym bardziej jeśli jest ogrzewanie gazowe. Pamiętajmy, że gęstość szkodliwego tlenku węgla, które ulatnia się z niesprawnej instalacji spalania gazu jest nieznacznie mniejsza niż powietrza i zbiera się wyżej. Dwutlenek węgla CO2 jest cięży niż powietrze. Drzwi z wentylacją umożliwiają wymianę powietrza z domu do kanałów wentylacyjnych.

Dźwiękoszczelność – aby nie przeszkadzać innym domownikom w domu

Przy montażu niektórych drzwi będziemy musieli zadbać o wymianę framug. Zapraszamy do naszego sklepu we Wrocławiu aby wybrać odpowiednie drzwi.