siatki przeciw gryzoniom

Siatki na gryzonie lub ptaki

Aby chronić się przed gryzoniami w piwnicy, na poddaszu gdzie potrzeba utrzymać przewiew powietrza ze względu na wilgotność pomieszczeń polecamy zastosować odpowiednie siatki. Tak samo jak moskitiery chronią przed owadami tak można chronić się przed gryzoniami, czy ptakami. Zwykłe moskitiery nie nadają się ze względu na możliwość łatwego uszkodzenia ich przez gryzonie, lub pod naporem dużego ptaka. Tutaj polecamy specjalne siatki wykonane z bardzo twardego stopu zawierającego żelazo. Drut użyty w siatce jest wytrzymały, mocny i efektywnie chroniący dostęp przed zwierzętami. Ramka, na której rozpięta jest siatka jest także wykonana z metalu i również bardzo wytrzymała. 

Inne zastosowanie siatek wykonanych z metalu są okna piwnic w starych kamienicach, gdzie ze względu na panującą wilgoć poleca się ciągłą wentylacje piwnic. Taka siatka zakrywa okienko w piwnicy, umożliwia dostawanie się różnych zwierząt do środka, a także chroni przed wrzucaniem śmieci przez okno. Dodatkowo dzięki grubym oczkom chroni także szyby w oknach piwnicznych przed kamieniami – czy to kopniętymi przez przechodniów, czy też wyrzuconych przez kosiarkę podczas strzyżenia trawnika. U nas można także zamówić okna do piwnic robione specjalnie na zamówienie w nietypowych rozmiarach, lub wyremontować swoją piwnice razem z nami.

Gryzonie, które występują w Polsce przed, którym można chronić się za pomocą siatek to: mysz polna, szczur, wiewiórka, chomik, koszatka, ryjówka, kuna domowa, tchórzofretka.... ptaki to: gołąb, jaskółki, kruk, sroka.... Należy pamiętać, że zwierzęta mogą przenosić różnego rodzaju choroby groźne dla ludzi dlatego polecamy stosowanie siatek