Kamien naturalny WroclawKamień naturalny jest jednym z najpiękniejszych materiałów wykończeniowych oraz dekoracyjnych jakie można zastosować w domu. Można nim obłożyć elewacje, balkon, wykonać wejście do domu czy nawet kuchnie lub łazienkę. Nie ma ograniczeń w stosowaniu go jako materiał dekoracyjny – nie mniej jednak w niektórych wypadkach gdzie na przykład występuje wysoka temperatura np.: kominki, lub wilgotność parapety, podmurówki polecane są różnego rodzaju kamienie naturalne.

Kamień naturalny oraz materiały pochodzące z natury zapewniają oryginalność (każdy jest inny), przyjazność środowisku. Kamień naturalny w przeciwieństwie do materiałów syntetycznych które mają okres trwałości, nie ulega rozkładowi – był przed mami i będzie jeszcze długo po nas. To jest ważna cecha ponieważ zapewnia trwałość i niektóre elementy jak schody, elewacje warto zachować od razu dla naszych wnucząt i prawnucząt. Bogata gama różnego rodzaju naturalnych produktów gwarantują dobranie odpowiedniego materiału zarówno pod względem kolorystycznym, fakturowym jak i parametrami fizykochemicznymi.

Do grupy tych materiałów zalicza się różnego rodzaju:

onyksy w tym najpiekniejszy zielony Verde Smeraldo, lub Verde Pakistano,
łupki różnego koloru od czarnych, ruduch, żółtych , srebnych po wielokolorowe,
piaskowce  gładkie a także z fakturami oraz z liniami,
marmury o ciekawych kolorach barwach a nawet z odciskami zmineralizowanych skamieniałości,
trawertyn ładny gładki dostojny materiał ,
agaty – kamienie półszlachetne...

 

 BALKONY

Firma ABBUD wykonuje roboty układanie elewacji, wymiana parapetów okiennych, czy prac budowlanych w którym wykorzystać można naturalne materiały w tym materialy kamienne. Montowane przez nas parapety są bardzo trwałe i najwyższej jakości. Także wykonujemy elewacje z piaskowca czy obudowywanie kominków, pieców w domach i pomieszczeniach restauracyjnych. Usługi te świadczymy głównie w rejonach Wrocławia oraz w województwie dolnośląskim. Przy większych realizacjach działamy w kraju oraz poza krajem. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i chętnie zajmiemy się twoimi potrzebami.